Mevcutta bir mağazanız var ise doğru kararlar vererek kazancınızı arttırabilir veya sadece e ticaret yaparak ticaret hayatına giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir takım unsurlar bulunuyor. Son çeyrek ile beraber gelişmeye devam eden internet dünyası birçok kişiye ekmek kapısı oluyor. İş hayatının giderek ayak uydurması zorlaşan iş hayatımızla beraber insanların internet alış verişine yönelmeleri gün geçtikçe daha fazla artan talepleri karşılamak adına büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Peki E Ticarette Nasıl Başarılı Olunur?

E Ticarette Başarı Nasıl Sağlanır

Doğru atımları atarak izleyeceğiniz yol sizi e ticaret sektöründe yükselen bir değer haline getirebilir. Ziyaretçi odaklı hazırlanmış gözü ve internet üzeri alışverişte sizi tercih edecek olan potansiyel müşterilerinizi sitenize yönlendirme ile başlayabilirsiniz. Yapacağınız Doğru Reklam stratejileri ile sitenize yönelen müşteriler için ilk üç saniye çok önemlidir. Çünkü yapılan bir çok araştırmanın ortaya koyduğu verilere göre bu ilk üç saniye müşterinin siteniz üzerinden alışveriş yapmaya karar verme sürecini yansıtıyor. Tüm bu aşamalar doğru şekilde geçirildikten sonra basit ve anlaşılır bir web sitesi ile birlikte Doğru Ürün sizi hedefinizin ilk aşamasına taşıyacak olan önemli bir unsurdur.

– İnternet Üzerinden E Ticarete başlamak için bir şirket sahibi olmanız gerekiyor. Statü farketmeksizin sahibi olduğunuz işletme Türk Ticaret Hukuku prosedürlerine bağlı olarak ürettiğiniz veya tedarik ettiğiniz ürün veya hizmeti satabilirsiniz. Bir şirket sahibi değilseniz ve internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız gerekli belgeleri tamamladıktan sonra internetten satış yapabilmek adına önünüzde bir engel bulunmuyor.

– Ödeme Sistemlerinizin Sorunsuz İşlevi e ticaret için önemli bir kavramdır. Çevrim içi ödeme sistemleri kredi kartı, bankamatik kartı ile satış yapmak için bir Sanal Pos başvurusu yapmanız gerekmektedir. Sektörde güvenilirliğini ispatlamış PayTR, BKM Express gibi servisler aracılığı ile EFT, Havale veya kapıda ödeme seçeneklerini sunabilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme sistemi için anlaşmalı kargolardan sözleşme yapmanız gerekiyor.

– Güvenlik ve Donanım e ticaretin en önemli temel faktörlerinden biridir. Zira ziyaretçilerinizin güvenliğini sağlamak da internet üzerinden satış yapmak için önemli bir aşamadır. Sunucuların güvenli servisleri ile SSL Sertifikasına sahip olmak kurumsal bir kimlik açısından önem taşımaktadır. İnternet sitenizin https:// olarak başlaması sizi güvenilir bir web sitesi olma yolunda emin adımlarla taşıyacaktır.

Author

Kotil Bilişim

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir