Bir E – Ticaret sitesi sahibi iseniz satışlarınızı sürekli arttırmanın yollarını aramanız, satış odaklı püf noktalarınızı yani satış stratejilerini sürekli gözden geçirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde istenilen hedefleri tutturmanız zordur. Doğru strateji ile günde 200 bin ila 1 milyon lira arasında ciro yapan siteler bulunmaktadır. E Ticaret satışlarınızı arttırmanın en verimli yolu doğru reklamdır. Ancak bu maliyetli bir yöntemdir. Burada girdilerin, çıktıları karşılayamama gibi bir takım sorunları olabilir. Bu yüzden daha az maliyetli satış arttırma yöntemlerine başvurmanız gerekebilir.

Trendleri Takip Etmek

İnternet sitesinde alışveriş yapmak günümüzde internetin size sunduğu her imkanı doğru orantılı kullanma sürecinden oluşur. Mevcutta bir blog kullanıcısıysanız, bunu satışlarınıza yansıtabilirsiniz. Zira internet bloğu olan kişilerin satışlarının %55 arttığı yapılan araştırmalar ile ispatlanmış bir yöntemdir. Bloğunuzda ürünlerin tanıtımını yapabilir, sizi takip eden kişileri internet adresinize yönlendirebilirsiniz. Bu tür bloglarda sitenize ziyaretçileri farklı yazı başlıklar altında sitenize yönlendirebilirsiniz. Bir araştırmaya göre ziyaretçiler bir internet sitesinden dört veya beşinci kez ziyaretlerinin ardından alışveriş yapmaya başlıyor. Yani her ziyaretçi potansiyel bir müşteridir.

Estetik Görseller

İnternet sitenizde sergilediğiniz ürünler sizin satış vitrininizdir. Ne kadar göze hitap ederse, o kadar çekici olabildikerini unutmayın. Pikselleri görünen kalitesiz görünüm izlenimi veren ürünleri kimse almak istemez. Gerekirse sitenize yüklediğiniz görselleri bir takım programlar yardımıyla daha can alıcı şekilde pazarlayabilirsiniz.

Sosyal Medya

Son yıllarda yapılan bir araştırmaya göre ziyaretçilerin bir çoğu alışveriş yapmış oldukları sitelere telefon yerine sosyal medyalar aracılığı ile iletişim kurma yoluna gittiğini söylüyor. Destek sayfalarınızda sosyal medya profillerinizi entegre edin. Sosyal medya hesaplarınızın buna göre uyarlayın ki bir ziyaretçi sizinle iletişim kurmak istediğinde bundan haberdar olun. Bu yöntem ile müşterilerinize gerekli desteği sunabilirsiniz.

Empati Kurmak

E Ticaret yaptığınız internet sitesinin tasarımı sadeleştirilmiş olsun. Karmaşık ve göz yoran temalardan uzak durun, kendinizi ziyaretçilerin yerine koyarak ürünleri yerleştirin. Göz at, ara, ürün al gibi bölümlerini alışveriş yaptığınız hayal ederek gözden geçirin. Çevrenizdeki kişilerden siteniz hakkında yorum yapmalarını isteyin. Belki sizin göremediğiniz bir detayı görebilirler.

Güvenilir Olmak

Sitenizin sizin ve ziyaretçileriniz için gerekli güvenlik önlemlerini almayı unutmayın. En büyük kurumsal ticaret siteleri bile siber saldırılar karşısında zorluk çekebilir.

Canlı Destek ve Sık Sorulan Sorulan

Günümüzde satış yapmak artık yalnızca ürün satışından oluşmuyor. Birçok e ticaret sitesi ziyaretçilerine online destek sunmak amacıyla Canlı Destek Hattı oluşturup, Sık Sorulan Sorular başlıkları altında sorunlarına cevap oluyor. Unutmayın zamanın gerisinde kalırsanız, rakiplerinizin de gerisinde kalırsınız.

Author

Kotil Bilişim

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir