Günümüzde birçok kişi hayatını yalnızca internet üzerinden yapmış olduğu E Ticaret ile idame ettirebilmekte. Hal böyle iken gelişen iş hayatı, insanların kendilerine vakit ayıramamasından dkaynaklı nedenler, iş temposu gibi sebeplerle İnternetten alışveriş yapmak günümüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş bulunuyor.

E ticaret işine girdiyseniz siz de Satışları Arttırmanın Yollarını fikrini sürekli düşünüyor olmanız kaçınılmazdır. Aksi halde internet faaliyetlerinizin sekteye uğraması kaçınılmazdır. Kurumsal e ticaret siteleri bu konularda sık sık kendilerini güncelleyerek bir takım hamlelerde bulunuyor.

Önce Güvenlik

İlk olarak kurmuş olduğunuz sitenin ziyaretçilerine güvenilir bir ortam sunun. Unutmayın ki SSL Sertifikalı tarayıcılar ziyaretçiler tarafından her zaman bir adım öndedir.

Ödeme Kolaylığı

Kurmuş olduğunuz internet sitesinde kullanıcılar birden fazla ödeme seçeneği sunmalısınız. Kapıda ödeme, kredi kartlı ödeme, eft yöntemi ile ödeme yöntemleri sizi daima bir adım öne geçirecektir. Fakat unutmayın; Önce Güvenlik. Gerekli şartlar olgunlaştıktan sonra bankalar ile Sanal Pos uygulaması üzerinden anlaşıp satışlarınızı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var. Sitenize Sanal Pos uygulaması istediğiniz taktirde bankalar sizden SSL Sertifikasını isteyeceklerdir.

Kolay Anlaşılırlık

Yapılan son araştırmalar gösteriyor ki: İnternet üzerinden e- ticaret yapan kişi veya firmalar için ilk üç saniye işlemeniz için hayati önem taşıyor. Zira ziyaretçiler alışveriş yapacakları siteye girdikten sonra bu üç saniye içerisinde sitede kalıp, kalmamak arasında bir ikileme düşüyor. Unutmayın ki satış yapabilmeniz için önce göze hoş gelen estetik bir vitrin, ziyaretçilerin gözünü yormayacak renkler seçmelisiniz. Bu aşamada sitenizin kolay anlaşılırlığı ön plana çıkıyor.

Canlı Destek

Son zamanlarda kişisel internet sitelerinde dahi artık Canlı Destek uygulaması bulunur hale geldi. Mevcutta var olan veya kuracak olduğunuz internet sitesinde Canlı Destek uygulaması ziyaretçilerinizin yalnız olmadığını hissettirir, yardıma ihtiyaç duydukları an destek alabilecekleri fikri onları memnun edebilir.

Sosyal Medya

Her yerde duymaya alışkın olduğumuz bir sözdür artık “Bilgi çağında yaşıyoruz.” Ve türevi sözler. Küreselleşen dünyada bununla paralel olarak gelişen insan ilişkileri ve tüm dünyada yaşanan anlık gelişmeler ile Sosyal Medyalar önemli kitle ulaşım araçları halini almıştır. Özellikle instagram ve facebook birçok sorunuza cevap verebilecek kapasitelerdir. Günümüzde sosyal medyayı aktif olarak kullanmayan kurumsal firma yok. Sosyal Medyadan yapacağınız doğru reklam ve tanıtımlar e ticaretiniz için olmaz olmaz denecek bir yere sahiptir.

Author

Kotil Bilişim

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir