Development Web Tasarım

Kurumsal Bir Web Sitesinin Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web siteleri firmaların internet ortamındaki arayüzüdür. Bu arayüz firmanın kurumsal kimliğini temsil eder. Bu yüzden kurumsal bir web sitede firmanızı doğru temsil etmelisiniz. Bu web sitelerin içeriği kadar tasarımları da dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Şirketin logosu sitenin estetik bütünlüğünü taşır.

Kurumsal web sitesi, ziyaretçilerin beğenisini sunulduğunda olumlu geri dönüşler almalı. Sitenin tasarımı ziyaretçilerin aradıklarını bulmaları açısından ulaşılabilir ve net olmalıdır. Bunun için sadelik ön plandadır. Kurumsal firmanın hakkında bilgiler içeren bir bölümü olmalı, ziyaretçilerinizin aynı zamanda misyon ve misyon sekmentleri ile kurumsal firmanızın kim olduğunu, amacını ve hakkında detaylı bilgiye sahip olmaları gerekir.

Kurumsal Web Tasarısı Hangi Özellikleri İçermeli?

Kurumsal web tasarımında ilk öne çıkan özellik; sitenin ara yüzünde kullanılan renk geçişleri uygun olmalıdır. Ziyaretçiler, sitenin bu kolay anlaşılabilir yapısıyla aradıkları her şeye kolayca ulaşabilmesi grekir.

Bu web sitelerin kullanım özelliğine sahip olarak iç bağlantıları göz yormayacak şekilde anlaşılır ve sade olmalı. Sitelerin gereksiz renk karmaşıklığı yaratan animasyonlardan ve görsellerden uzak durulmalı. Bunun yerine çizgiler nizami olarak ayarlanıp, uygun görseller içerisinde estetik uyum yansıtan şekiller kullanılmalı.

Kurumsal web sitelerinde kullanılan ürün görselleri, firmaya özgün olup; profesyonel bir görüntü ve site içerisinde uyumlu görünmeli. Tüm bunların yanı sıra site içerisindeki ürün ve uygulamalar istenildiğinde kolayca değiştirilebilmelidir.

Kurumsal Web Tasarımında Bulundurulabilecek Özellikler

E-Bülten Aboneliği kurumsal web sitelerinin bulundurulmasında fayda olabilecek bir özellik. Bu özellik ile binlerce kişiye aynı anda ulaşma imkanı sahibi olabilir, stajyer ilanı veya ürünler hakkındaki kampanyalarınızın tanıtımını yapabilirsiniz.

Google Maps: Bugün kişisel veya topluluğu yansıtan sosyal medya kanallarının dahi kullandığı Google Maps, günümüz şartlarında hem arama motorlarında hem de kullanıcının sizi bulması açısından çok önemli bir araç haline gelmiştir. Kurumsal web sitelerinin olmazsa olmazlarındandır.

Canlı Destek: Kurumsal web sitelerinde olmazsa olmaz diyemeyiz. Fakat bulundurulması her zaman bir adım önde olmanıza sebep olabilir.

FeedBack: Ziyaretçilerinizin, sitenizde geri dönüş yapabilmesi açısından görüş, istek ve önerilerin bulunduğu bir bölümün olması kurumsal web tasarımında sizi avantaj sağlayacak bir özelliktir.

Author

Kotil Bilişim

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir