Kurumsal Web Siteleri, firmaların saygınlığını, prestijini temsil eder. Kurumsal bir sitenin Kurumsal Web Sitesi profesyonel bir ekip tarafından oluşturulmalıdır. Amatör görünümlü bir Web Sitesi, firmanın imajını zedeleyebilir. Şirketlerin Web Siteleri; kurumsal logoları ve kurumsal kimliklerini yansıtmaları açısından çok önemlidir.

Kurumsal web siteleri ara yüzleri ziyaretçilerini yormayacak şekilde sade ve anlaşılır olarak seçilmelidir. Sitenin içeriğini oluşturan menüler, ürün ve hizmetler kolay anlaşılır olmalıdır. Site, tüm bu varsayımlar göz önünde bulundurularak bir bütünlük içerisinde olmalı, bütünlüğü bozabilecek renk geçişleri ve unsurlardan uzak durulmalıdır.

Kurumsal Web Sitesi içeriğinde, Firmaya ait iletişim ve adres bilgileri, tarihi hakkında kısa anlaşılır ve net bilgiler, vizyon ve misyon sekmentleri altında kısaca yazılabilir. Kurumsal web sitelerin ziyaretçilerin kafa karışıklığı ve göz yorucu unsurlardan sakınılmaları gerekiyor.

Tüm bunların yanı sıra Kurumsal bir web sitesi, ziyaretçilerinin güvenliğini sağlaması da çok önemlidir. Bu aşamada kurumsal web sitelerine SSL Sertifikalı web siteleri olmaları önerilir. Çünkü firma her ne kadar kurumsal ve güvenilir bir şirket olsa da internet aracılığı ile yapacağı e-ticarette ziyaretçilerinin güvenliğini ve şirket imajını koruması önemli bir husustur. Kurumsal firmalar kuracak oldukları web siteler aracılığı ile ziyaretçileri ile 7/24 iletişim halinde olabilir, şirketin ulusal bir ulaşım aracı olarak hizmet vermesine olanak tanır. Şirketlerin kuracağı web siteleri kurumsal bir algı açısından da önem taşır.

Tüm bu aşamaların ardından şirketin, web siteleri seo uyumu ve reklam stratejilerini oluşturması gerekmektedir.

Yaşadığımız teknoloji devrinde Firmaların oluşturmuş olacağı web siteleri içerisinde günümüz trendlerine ayak sağlayabilmek için bir takım özellikler olmazsa olmaz konumundadır. Bunlar:

Kullanışlı arayüz tasarımı
Ziyaretçilerinin şikayet, öneri ve yorum (feedback) gibi geri dönüşler alması
Modern ve yenilikçi bir yapıda olması
Mobil uyumlu Web Siteleri
Google Maps Api entegreli Web Sitesi
Şirkete bağlı sosyal medya ile uyum ve bağlantılı olması
Hakkımızda ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümü oluşturulması
Sitenin Özgün içeriklerden oluşması
Teknik destekli olması
Teknik Seo uyumlu olması gibi bir takım özellikler Kurumsal Web Siteleri için son derece önemli hususlardır.

Author

Kotil Bilişim

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir