Kurumsal Web Sitesinin Maliyetleri hakkında bilgi vermeden önce bu konu hakkında bir takım güncellemeler yapılması gerekmektedir. Öncelikler her firma veya kişinin bu iş için ayırdığı Finansman bütçesi birbirinden farklılık gösterir. Bunun bir firmanın daha iyi veya daha kötü olacağını söylemekten çok kişinin veya firmanın web sitesinde olmasını istediği kaliteye, içeriğe veya tasarımına göre değişiklik gösterebileceğini söylemek daha doğru olacaktır.

Fakat burada bir kurumsal web sitesinden bahsettiğimizde işler kişisel bir blog sayfasının çok ötesine geçer. Kurumsal web sitesinde bir takım profesyonel yardımlar almalısınız. Çünkü kurumsallık adı altında her işe bakan ayrı bir personel bulunması gerekiyor. Hal böyle iken Kurumsal Web Sitesinin Maliyeti hesaplanırken, çalıştırdığınız elemanlar, elemanların sigortaları ve giderleri, web siteniz için yaptıracağınız aylık veya yıllık bakım maliyetlerini de katmak gerekiyor. Çünkü kurumsal bir web sitesinin maliyeti bir kereye mahsus olmak üzere değil, sürekli bir mali raporlamaya tabidir.

İnternet üzerinden hazır yazılımlar üzerine yaptırmayı düşündüğünüz web siteleri için bazı e ticaret siteleri bulunmaktadır. En bilinen en standart ücret genelde Başlangıç Paketi olarak adı geçen bu hizmetlerdir. 2020 Yılında Başlangıç Paketlerinin içerisinde Hosting + 10 Sayfa Panel + SSL Sertifikası + Temel Seo olarak belirlenen ortalama ücret 490 tl civarıdır. Fakat bu bir kurumsal web sitesinin ihtiyaçlarını ne kadar karşılar sorusuna çok sağlıklı bir cevap vermek mümkün değildir. Zira kurumsal bir web sitesinin içerisinde en az 100 Sayfa + Panel + Üst Seviye Seo Uyumu + SSL Sertifikası + Yabancı Dil Uyumu + Özelleştirilmiş Hizmet ayrıca bunların yanında bir de bu kurumsal web sitenizin aylık ve yıllık bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekiyor. Aylık ve Yıllık bakımlarını saymaz isek ve yine bu özelliklerin tamamının olması için başlangıç olarak ortalama 2000 tl’ yi gözden çıkarmalısınız.

Kaliteli Kurumsal Web Sitesi ulaşmak istediğiniz hedefe atılan emin bir adımdır. Bu attığınız adımda yere ne kadar sağlam basarsanız adımlarınız o kadar sağlam olacaktır. Kurumsal Web Sitesi Maliyeti Nedir? Sorusuna bu yazıyı okuduktan sonra bir takım fikirler sahibi olabilirsiniz.

Author

Kotil Bilişim

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir